Yumurta Akı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Yumurta Akı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Yumurta akı maskesi, yüksek protein içeriği ve besleyici saç ne cilt maskelerinin çoğunda yer alan yumurta akı cilt sıkılaştırma, gözenekleri küçültme ile fazla yağı alma yüzde biriken yağları ve gözenekleri temizleme gibi faydaları bulunur. Yumurta akı ile hazırlanan cilt maskelerini her zaman düzenli bir şekilde kullanmak cildimizin siyah noktalardan, sivilce ile aknelerden ve yüzde fazla yağdan arınarak pürüzsüz parlak ve sağlıklı ciltler görünmesi sağlanır. Yumurta akı maskesi cilt sıkılaştırma ciltte biriken ölü hücreleri temizler. Cildin daha sıkı ve parlak görünümünü sağlayarak sivilce ve akne olmasını engeller. Yumurta akı maskesi yüzde oluşan fazla yağın ve gözeneklerde oluşan küçük, beyaz ve siyah noktalar ile yüzde biriken yağları temizlenmesi ve bakımlı cildin daha korunaklı olması için gözeneklerin küçülmesi pürüzsüz görünmesi için yapılır. Yumurta akı maskesini yapıp cilt üzerinde kullanmadan önce elinizin üst kısmında küçük bir yere sürerek herhangi bir alerjiniz olup olmadığını test edin. Yumurta akının bazı kişilerde cilt tahrişine neden olduğu görülmüştür. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinizde rahatsızlık ve sivilce, akne gibi sorunlarınız arttı ise maskeyi kullanmayınız.

Yumurta akı ile akne ve sivilce maskesi nasıl yapılır?

Bir tane yumurtayı kırıp beyazını ayırıp köpürene kadar çırpın. Yüzünüz çok yağlı ise birkaç damla liman suyu damlatın. Maskeyi eşit miktarda yüzünüze sürerek 15-20 dakika bekletiniz sonra ılık suyla maskeyi durulayın. Yumurta akı maskesinin etkisini görebilmek için haftada 1-2 kere yapıp sürebilirsiniz.

Yumurta akından kırışıklık maskesi

Yumurta akı maskesi yüzde ince kırışıklıkları ortadan kaldırmak ve derin olanları da önlemek ve görünümünü hafifletmek için yumurta akından yardım alabiliriz. İki tane yumurtanın akını ayırarak bir kâsede köpürene kadar iyice çırpın sonrasında ellerinizle maskeyi yüzünüze dairesel şekillerde masaj yaparak sürünüz. Maskeyi sürdükten sonra 25-30 dakika kadar yumurtanın cildinizde kuruyana kadar bekledikten sonra yüzünüzü soğuk suyla iyice durulayın sonrasında havlu ile kurulayın. Bu maskeyi haftada 1-2 kere uygulayınız yüzünüzdeki kırışıklıkların kaybolduğunu fark edeceksiniz.

Yumurta akı ile yüzde gözenekleri sıkılaştırma maskesi nasıl yapılır?

Yumurta akı maskesi 2 tana yumurta akını yarım limon suyu ve 1 yemek kaşığı sirke ile köpürünceye kadar çırparak hazırladığınız maskeyi ellerinizle yüzünüze ve isteğe göre boynunuza da sürebilirsiniz. Göz çevrenize sürmemeniz daha iyi olacaktır. Maskeyi sürdükten sonra 15-20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla bolca duruladıktan sonra temiz bir havlu ile yüzünüzü kurulayın isteğe göre nemlendirici krem sürebilirsiniz.

Yumurta akının faydaları nelerdir?

Yumurta akının vücuda gerekli olan b kompleks vitaminleri ile proteinden çok zengindir. Yumurta akı selenyum içeriği ve damar sertleşmesini ve bazı kanser türlerinde koruma sağladığı yönünde araştırılmıştır. Yumurta akının b kompleks vitamininin kırmızı kan hücresi üretimi ve vücutta enerji üretimine faydası vardır.

Yumurta Akı Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Organik Yumurta Nasıl Anlaşılır?

Organik Yumurta Nasıl Anlaşılır?

Soğanlı Yumurta Tarifi ve Malzemeleri

Soğanlı Yumurta Tarifi ve Malzemeleri

Tavada Yumurta Tarifi ve Malzemeleri

Tavada Yumurta Tarifi ve Malzemeleri

Pastırmalı Yumurta Tarifi ve Malzemeleri

Pastırmalı Yumurta Tarifi ve Malzemeleri

Bıldırcın Yumurtası Nasıl Yenir?

Bıldırcın Yumurtası Nasıl Yenir?

Güncel

Fırında Yumurta Tarifi ve Malzemeleri

Fırında Yumurta Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Yumurta Yemi İçinde Neler Var?

Yumurta Yemi İçinde Neler Var?

Güncel

Kanarya Yumurtası Kaç Günde Çıkar?

Kanarya Yumurtası Kaç Günde Çıkar?